Dış cephe ısı yalıtım sistemleri, tüm yapılarda 4 mevsim mükemmel ısı yalıtımı oluşturur. Isı yalıtımı yapılmış yapılar kışın sıcak, yazın serin kalır ve küf, çürüme, koku oluşumu önlenmiş olur. Böylece yapınız yaşlanma etkilerine karşı korunur, insan sağlığına ve çevrenin korunmasına katkıda bulunmuş olur.

Türkiye’nin lideri Teknopanel’in mantolama sistemleri markası Teknosistem, üstün özellikli mantolama sistemleri için gerekli tüm ısı yalıtımı, yapıştırıcı ve dekoratif sıva ürün ve çeşitleri ile montaj aksesuarlarını yapınızın ihtiyacına göre düzenleyerek sistem çözümleri sunar.

Teknosistem ile dış cephe yalıtımı yaparak, duvar, kolon, kiriş gibi betonarme yüzeylerde ısı köprüleri oluşmasını önler, ısı kayıp ve kazançlarını azaltarak binanızın enerji giderlerinde %50’ye varan tasarruf sağlarsınız. Ayrıca binanızın duvarlarında oluşabilecek çatlak, korozyon, vb. yapı hasarlarını engelleyerek binanızı daha güvenli ve uzun ömürlü hale getirebilirsiniz.

Dünyada yer alan sınırlı enerji kaynakları gün geçtikçe azalıyor. Günümüzdeki bu tabloda da, ısı yalıtımı en önemli enerji tasarrufu aracı olarak öne çıkıyor.

Dört mevsimin yaşandığı ülkemizde, konforlu yaşam alanları için kış aylarında ısınma yaz aylarında da serinleme ihtiyacı duyuyoruz. Binalara uygulayacağımız doğru ısı yalıtımı ile dış cephe, kolon, kiriş gibi betonarme yüzeylerde oluşabilecek ısı köprülerinin önüne geçebilir, kışın ısı kayıplarını, yazın da ısı kazançlarını minimum düzeye indirgeyebiliriz. Böylece ihtiyacımızdan fazla enerjiden tasarruf ederek enerji verimliliği sağlayabiliriz.

Teknosistem ısı yalıtımı, binaların dört bir yanını sararak ısı geçişlerini engeller. Böylece ülke ve aile ekonomisine katkı sağlar. İnsan sağlığını ve bina yapısını olumsuz etkileyen nem, küf, yoğuşma, çatlak gibi durumların oluşmasının önüne geçer. Bakım ve onarım masraflarını en aza indirirken enerji giderlerini de %50 oranında azaltır. 3 yıl gibi kısa bir sürede yalıtım harcamalarının geri kazanılmasını sağlar. Ayrıca enerji tasarrufu hedefleyen “Bina Enerji Kimlik Belgesi” uygulamasının ısı yalıtımı zorunluluğuna uyarak, sera gazı, toz emisyonu azaltılmasına ve ekolojik dengenin korunmasına da katkıda bulunur.